אינטרקום והתקנת מצלמות אבטחה

אינטרקום

אינטרקום הוא מכשיר שאופן פעולתו דומה למכשיר טלפון, וקיים בו קו תקשורת, שבעזרתו ניתן לבצע פעולות תקשורת בין חלקים שונים של אותו בניין.
אינטרקום קיים כמעט בכל בניין, וכיום בניינים חדישים מוקמים עם מערכת אינטרקום מובנה.
היכולת להשתמש באינטרקום היא מאוד פשוטה, ועל מנת ליצור קשר עם אחת המשפחות שמתגוררות בבניין פשוט צריך לדעת את מספר האינטרקום של המשפחה, לוחצים על הכפתור והטלפון הפנימי בדירה מצלצל.
אינטרקום כבר מזמן אינו מאפיין של בתים או בניינים יוקרתיים או יוצאי דופן, אלא הפך לפריט חובה בכל בניין מגורים כמו איטום קירות חיצוניים.
במקרים רבים, חלק מתהליכי השיפוץ ושיפור שמתרחשים בבנייני מגורים כוללים גם שיפוץ של מערכת האינטרקום של הבניין, ועל כן אינטרקום משופר במקרים רבים יכול להעיד על כך שהתרחש בבניין תהליך של שיפוץ או חידוש, ולכן מערכת אינטרקום משוכללת יכולה להעיד על בניין שעבר תהליך של חידוש ולכן נמצא במצב טוב יותר.

התקנת מצלמות אבטחה

התקנת מצלמות אבטחה או בכל מקום אחר בארץ או בעולם, היא פעולה חשובה שיכולה להגביר באופן משמעותי את איכות הביטחון האישי של הדיירים בבניין או בבית המגורים, או העובדים בבית העסק במידה ומדובר בבית עסק מסחרי.
התקנת מצלמות אבטחה חיונית במיוחד עבור בית עסק שבו קיימות סחורות יקרות, כהגנה מפני גנבות.
לא תמיד התקנת מצלמות אבטחה יכולה למנוע לחלוטין את הסיכוי לגנבות, אך היא יכולה להקטין אותו באופן משמעותי.
במקרים מסוימים, התקנת מצלמות אבטחה מרתיעה את הגנבים מפני ניסיון תכנון של פריצה, ואף יכולה למנוע את הסיכוי לעבירות פליליות שיתקיימו במרחב בית העסק.
לכן, התקנת מצלמות אבטחה היא צעד חשוב שיכול לשפר את איכות הביטחון האישי של הפועלים או העובדים במקום, את האחריות האישית של בעלי המקום, ולהגביר את התחושה הטובה של כל מי שקשור למקום.
התקנת מצלמות אבטחה חשובה במיוחד לאור הדיווחים האחרונים על מקרים רבים של פריצות או גניבות מבתי עסק שקיימים ברחבי העיר.